Ballkan

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, shënohen 15 viktima dhe 247 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut konfirmoi 15 viktima dhe 247 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Rastet pozitive sipas Ministrisë së Shëndetësisëu regjistruan:  në Shkup-116, Kumanovë-4, Shtip-12, Prilep-23, Tetovë-10, Strugë-12, Veles-7, Manastir-8, Ohër-14, Kavadar-2, Gostivar-10, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Koçan-3, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Kërçovë-6 dhe Resnjë-2.

Po ashtu raportohet se 321 pacientë kanë fituar betejën me virusi.