Ballkan

Covid-19 në Greqi, shënohen 3 mijë e 228 raste të reja dhe 73 viktima

Vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve në

Vijon të jetë i lartë numri i të infektuarve në Greqi. Autoritetet shëndetësore konfirmuan 3 mijë e 228 raste të reja dhe 73 viktima me koronavirus në 24 orët e fundit , ndërkohë në spitale vijojnë të trajtohen 776 të intubuar.

Problematike mbetet Atika si rajoni me më shumë të infektuar, teksa vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 1 mijë e 578 raste. Pas saj vjen Selaniku me 435 raste.