Bota Kosovë Shëndetësi

Çka i ndodhi pacientes pasi mori vaksinën kundër COVID-19

Pamje shokuese janë publikuar së fundmi, sa u përket vaksinave që po zbulohen e që po merren, në mbrojtje kundër COVID-19.

Një kanal televiziv ‘News channel abc’ në Amerikë, ka publikuar një storie ku shihet një infermiere e cila ka pranuar që ta vaksinohet, shkruan Syri Kosova.

Mirëpo, reagimet nuk ishin ato që priteshin.

Infermierja filloi të kishte marramendje dhe dhimbje koke, të cilat më pas u shoqëruan me alivanosje.

Pasi u këndell, ajo filloi të jepte intervistë për ndjesinë që i shkaktoi vaksina, mirëpo, nuk mund t’i lidhte dy fjalë.

Infermierja ndaloi përsëri, pasi, përsëri e kapi kokëdhimbja dhe u alivanos sërish.

Mbi kokën e saj veproi një ekip mjekësh dhe nga kjo video, sipas medies, është vënë në pikëpyetje efekti i vaksinave!