Sport

Chrisopher Hortman i bashkohet KB Vëllaznimi

KB Vëllaznimi ka njoftuar se basketbollisti Chrisopher Hortman i është bashkuar ekipit.

Njoftimin klubi e ka bërë përmes një postimi në Facebook.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Sipas KB Vëllaznimit, amerikani Hortman është i gjatë 192 cm dhe luan në pozitat e fundorit.

“Sezonin që lamë pas ishte pjesë e ekipit Kroat KK Dubrava i cili la statistika fenomenale prej 16.8 pikëve, 7.4 kërcimeve dhe 3,4 asistimeve për ndeshje. Si dhe një prej ndeshjeve shkëlqeu kundër ekipit që bën pjesë në Adriatic Lig ‘Zadar’ ku Hortman deklasoi ata me plotë 34 pikë

Videot e përformancave të Hortmanit”, thuhet në njoftim.