Sport

Chelsea me shumë mungesa ndaj Newcastles, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare në takimin në mes të Chelseat dhe Newcastles për javën e nëntë në Ligën Premier.

The Blues do të jenë nikoqir i rivalit nga liga angleze në ndeshjen që zhvillohet në ‘Stamford Bridge’ nga ora 16:00.

Në këtë takim Chelsea do të jetë pa lojtarët si, Andreas Christensen, N’Golo Kante, Ruben Loftus-Cheek dhe Antonio Rudiger, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Newcastle do të jetë  pa Isaac Hayden shkaku i kartonit të kuq dhe Florian Lejeune që është i lënduar.

Formacioni startues i Chelseat: Kepa, Azpilicueta, Tomori, Zouma, Alonso, Jorginho, Barkley, Wilian, Mount, Hudson-Odoi, Abraham.

Formacioni startues i Newcastles: Dubravka, Yedlin, Schar, Lascelles, Clark, Willems, Longstaff, Saint-Maximin, Almiron, Joelinton.