Humor

Bualli që vlerësohet të jetë dy milionë dollarë

Kafsha që ka tërhequr më së shumti vëmendjen e vizitorëve gjatë një panairi vjetor në Pushkar të Indisë është një buall, i emërtuar “Bhima”.

Bualli në fjalë, i racës ‘Murra’, peshon 1.300 kg dhe ka gjashtë vite e gjysmë jetë, transmeton lajmi.net.

Arvind tha që buallit në bazë ditore i nevojiten që të konsumojë 25 litra qumësht, 200 gramë mjaltë, gjysmë kilogram gjalpë.

Vlera e kafshës mësohet të jetë dy milionë dollarë.

Për të kuptuar më shumë, ndiqni storien e realizuar nga Zëri i Amerikës.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1681307898670632