Lajme

Bilanci ditor i koronavirusit në Itali dhe plani i vaksinimit

Në 24 orët e fundit Italia ka shënuar 501 vikti

Në 24 orët e fundit Italia ka shënuar 501 viktima.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije janë regjistruar 23,649 raste të reja me koronavirus.

Situata në Itali vijon të mbetet shqetësuese, ndërsa sipas autoriteteve pritet që deri në qershor 57, 14 %  italianë të kenë marrë vaksinën anti-Covid.
1


Etiketa: , ,