Lajme

Bie në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë gruaja në Sarandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Sarandë. Sipas informacioneve paraprake, një grua ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Burime për mediat raportojnë se viktima është identifikuar si Alije Nika 70 vjeçe nga Memaliaj.

Nga kontakti me rrymën elektrike ka ngordhur edhe qeni i saj. Ngjarja ka ndodhur saktësisht në zonën e quajtur “Lugu i Dardhës”. Policia menjëherë ka shkuar në vendngjarje pas njoftimit.

Mësohet se është bërë stakimi i energjisë elektrike në rrugën e 5-të të qytetit dhe në një zonë rreth vendngjarjes. Dyshohet se rryma elektrike ka bërë masë në banesë, teksa gruaja e moshuar e cila fëmijët i kishte në emgiracion po gatuante.


Etiketa: , , ,