Lajme

Berisha intervistë për “Zërin e Amerikes”: Nuk krijoj forcë të re politike

Zëri i Amerikës ka intervistuar ish-kryeministr

Zëri i Amerikës ka intervistuar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Intervista do të transmetohet në emisionin televiziv “Ditari” duke nisur nga ora 18:00 e kësaj të enjte.

Në këtë intervistë lideri historik i demokratëve përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike.

Ai shprehet i bindur se Kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të cilën synon ta drejtojë sërish.

8