Lajme

Berisha: Atentat qeveritar i paralajmëruar ndaj prokurorit Ndoja

               Publikuar në : 18:56 &#821

               Publikuar në : 18:56 – 01/11/19 |

mapo.alm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas atentatit të bërë ditën e sotme ndaj prokurorit Arjan Ndoja në Mbikalimin e Shkozetit në Durrës.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shprehet se ky ishte një atentat mafioz qeveritar i paralajmëruar.

Kjo deklaratë e Berishës, vjen pas akuzave të bëra më herët nga kryeministri Edi Rama në adresë të prokurorit Ndoja, duke e cilësuar këtë të fundit si të lidhur me krimin e organizuar.

Kujtojmë se në këtë atentat mbetën të plagosur dhe dy persona të tjerë të cilët ndodhen në spital dhe po marrin ndihmë mjekësore.

Statusi i Berishës: 

LEXO EDHE:

“Punon për bandat”/ Çfarë tha Rama për prokurorin Arjan Ndoja

Tokat tek Gjiri i Lalzit, shkaku i atentatit?

Momenti kur prokurori nxirret nga makina pas atentatit (VIDEO)

Atentat me armë zjarri prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja

U plagos me dy plumba në atentat, ja gjendja e prokurorit Arjan Ndoja


Etiketa: , , , ,