Lajme

Bëhen të ditur emrat e 19 deputetëve të PDK-së, që pritet të jenë në Kuvendin e ardhshëm

Partia Demokratike e Kosovës, pritet që t’i ketë në Kuvendin e ri, 19 ulëse, shkruan Gazeta Blic.

Gazeta Blic ka siguruar një listë me emrat e deputetëve të rinj të PDK-së, ani pse kjo listë ende nuk është përfundimtare.

Tre më të votuarit nga Partia Demokratike e Kosovës, në zgjedhjet e 14 shkurtit, janë Enver Hoxhaj, Uran Ismaili dhe Bedri Hamza.

Enver Hoxhaj, Uran Ismaili, Bedri Hamza, Mërgim Lushtaku, Memli Krasniqi, Elmi Recica, Ferat Shala, Ardian Kastrati, Xhavit Haliti, Bekim Haxhiu, Hajdar Beqa, Eliza Hoxha, Abelard Tahiri, Fadil Nura, Ganimete Musliu, Blerta Deliu, Ariana Shoshi Musliu, Adelina Granica, Floretë Zejnullahu, pritet të jenë deputetë nga PDK.

Mirëpo, kjo listë mund të ndryshojë pas certifikimit të rezultateve nga ana e Komisionit Qendror Zgjedhor.