Sport

Bayern Munich publikon listën e lojtarëve ndaj Lazios

Bayern Munich ka njoftuar listën e lojtarëve që do udhëtojnë në Romë për ndeshjen ndaj Lazios.

Në skuadër ka disa mungesa për kampionin evropian, që janë përgatitur për ndeshjen ndaj skuadrës së Simeone Inzaghit, përcjellë lajmi.net.

Thomas Muller mungon shkaku i COVID-19, njësoi si Benjamin Pavard, ndërsa Serge Gnabry nuk është i pranishëm shkaku i lëndimit.

Pos tyre, mungojnë edhe Douglas Costa dhe Corentin Tolisso.

Lista e Bayernit për ndeshjen ndaj Lazios: Neuer, Hoffmann, Sule, Kimmich, Martinez, Lewandowski, Sane, Choupo-Moting, Boateng, Goretzka, Davies, Sarr, Hernandez, Roca, Alaba, Coman, Musiala.

https://twitter.com/FCBayernEN/status/1363863593595375621/photo/1