Lajme

Basha – Ramës: E ke humbur kontrollin mbi pandeminë, lëri fjalët, vepro shpejt

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon t’i mëshojë ne

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon t’i mëshojë nevojës për rritje fondesh dhe testimesh, në një kohë kur regjistrohet numër i lartë i të prekurve me Covid-19.

Në një postim në Twitter, Basha thotë se Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë, ndonëse vala e dytë ishte paralajmëruar.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Sipas kreut të opozitës, qeveria do të kishte marrë masat e duhur nëse do të kishte dëgjuar propozimet e Partisë Demokratike.

Duhen vendime dhe veprime të shpejta për rritje testimesh dhe fondesh, thotë Basha, për të ndihmuar të sëmurët, shëndetësinë dhe ekonominë.

Postimi i kryedemokratit Lulzim Basha në “Twitter”:


Etiketa: , ,