Lajme

Basha publikon spotin: Bashkohuni me mua të anëtarësohemi në BE

Kreu i PD Lulzim Basha, ka publikuar në Twitter

Kreu i PD Lulzim Basha, ka publikuar në Twitter një spot, ku thotë se për të sjellë ndryshimin dhe për të përmirësuar jetën e të gjithë shqiptarëve, na duhet të anëtarësohemi në Bashkimin Europian.

Lideri i opozitës, përmes spotit të publikuar shpehet se u bë shumë kohë pa një arritje të madhe për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Basha thekson se e kemi gati vendin në familjen Europian. “Ashtu siç punova fort për ta bërë realitet anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe lëvizjen e lirë pa viza, tani është koha të ecim të sigurt drejt qëllimit tonë të përbashkët, anëtarësimit tonë në BE.
Unë e di si arrihet kjo. Bashkë mund ta bëhmë këtë realitet. Bashkohuni me mua.” – thotë Basha.

4


Etiketa: , ,