Lajme

Bardhi: Kush e pengon Ramën t’i nxjerrë ujët e zi Dakos e Doshit?

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Ba

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka ironizuar komentin e Kryeministrit Rama i cili tha se “do t’i nxjerrim ujin e zi organizatave mafioze dhe gjyqtarëve e prokurorëve të korruptuar”.

Bardhi shtron pyetjen se kush e ka penguar Edi Ramën, t’i nxjerrë ujin e zi njerëzve të tij që u kapën në shkelje flagrante të ligjit të Dekriminalizimit, si Elvis Roshi e Arben Ndoka, apo Doshi e Dako, që janë në listën e zezë të SHBA.

Deklarata e plotë e Gazment Bardhit:

Kush e ka penguar Edi Ramen t’i nxjerrë ujët e zi, Elvis Roshit, Arben Ndokës, Arben e Mark Frrokut? Ai i mbrojti ata, edhe kur u faktua botërisht se ishin trafikantë, përdhunues, vrasës.

Kush e ka penguar Edi Ramen t’i nxjerrë ujët e zi Tom Doshit e Vangjush Dakos, që janë në listën e zezë të SHBA, por sot, njërit i ka dorëzuar pushtetin në Shkodër, tjetrit në Durrës.

Kush e pengoi Edi Ramen t’i nxjerrë ujët e zi Valdrin Pjetrit, Agim Kajmakut e Mark Babanit që i kandidoi në votimet e 30 Qershorit dhe i mbrojti deri në fund?!

Kush e detyroi Edi Ramen ta mbrojë Rrahman Rrajen dhe bandën e tij, që kërcënon, dhunon, vjedh, por për ta drejtësia nuk ekziston, sepse ata sigurojnë pushtetin e Edi Ramës.

Edi Ramen e solli dhe e mban në pushtet krimi, prandaj pas çdo krimi qëndron një përfaqësues i Rilindjes.

Edi Rama po u nxjerr ujët e zi vetëm qytetarëve të zakonshëm.

Që kriminelët të shkojnë pas hekurave, që korrupsioni të mos gllabërojë çdo pasuri të këtij vendi duhet të largohet Edi Rama dhe të japë llogari para drejtësisë.

Kryetar i organizatës KÇK është sot Edi Rama.

Lexo edhe:

Rama sulmon prokurorin edhe pas atentatit: Do t’i nxjerrim ujin e zi


Etiketa: , , , ,