Maqedoni

Autobusi i aksidentuar në Shkup, mësohet gjendja shëndetësore e të lënduarve

Alsat mëson se që ka ndodhur para pak çastesh në afërsi të Sh. Fillore Petar Zdravkovski Penko pa ndjenja ka mbetur shoferi shoferi i autobusit, dhe një pasagjer i autobusit.

Ndryshe, autobusit të linjës 19 i ka dalë një makinë përpara ku shoferi ka frenuar në vend, gjë që ka shkaktuar përplasjen dhe lëndimin e disa udhëtarëve brenda autobusit.

Raportohet se personat e lënduar janë dërguar menjëherë për kurim në Qendrën Klinike, përfshi këtu edhe dy personat e lënduar rëndë.

Në vendngjarje kanë dalë edhe ekipet e MPB-së dhe po hetojnë rastin.

Loading…