Sport

Atmosfera festive/ Sheshi ‘Skënderbej’ mbushet me tifozët shqiptar për ndeshjen Milan-Sasuolo

Prej disa ditësh sheshi “Skënderbej” ishte për

Prej disa ditësh sheshi “Skënderbej” ishte përgatitur për t’i servirur ndeshjen Sasuolo-Milan tifozëve kuqezi të cilët kishin paralajmëruar një pjesëmarrje masive.Pamjet përpara sfidës tregojnë se këto pritshmëri janë përmbushur me fansat e “Djallit”që e kanë mbushur hapësirën që u ishte dedikuar.

Atmosfera duket mjaft e zjarrtë me koret dhe thirrjet që tifozët prezent po i dedikojnë skuadrës së tyre në pritje të një suksesi që për Milanin mungon prej 11 vitesh.