Lajme

Arrestohen burrë e grua në Prishtinë nën dyshimin për prostitucion

Një grua dhe një burrë janë arrestuar të mërkur

Një grua dhe një burrë janë arrestuar të mërkurën në Prishtinën, nën dyshimin për prostitucion, njofton Insajderi.

Sipas policisë, lidhur me këtë rast janë zhvilluar hetime intensive.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Rasti është hapur si “Mundësim apo detyrim në prostitucion”.

“Prishtinë (NN) 07.04.2021 – 17:30. Si rezultat i hetimeve intensive lidhur me rastin, janë arrestuar një femër kosovare dhe një mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./Insajderi.com