Lajme

Ambasadori Qëndrim Gashi dënon sulmin në Nice

Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, ka thënë se ata e dënojnë fuqishëm sulmin terrorit në Nice.

“Ne dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Nice. Kosova është me popullin dhe Qeverinë franceze në këto kohë të vështira dhe zemra tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurit. Terroristët nuk do të fitojnë”, ka shkruar Gashi në rrjetin social Twitter./24-ore.info

Reklamo bizensin tuaj ketu