Kosovë

Albin Kurti shërohet nga COVID-19

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është shëruar nga COVID-19.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje Përparim Kryeziu.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Kryeziu tha se Kurti është shëruar plotësisht dhe se i është kthyer aktiviteteve politike.

” z. Kurti tash është shëruar plotësisht, dhe nga sot e tutje iu është kthyer angazhimeve në zyrë dhe aktiviteteve publike”.

Ish-kryeministri i Kosovës para dy javësh kishte deklaruar dy javë më parë se kishte dalë pozitiv me COVID-19.

Kurti kishte theksuar se ka pak kollë dhe simptoma të lehta.