Showbiz

Aktorja e njohur bën vaksinën anti-Covid gjatë shtatzënisë, tregon gjendjen shëndetësore

Aktorja e njohur Eliza Dushku, sicc dihet tashm

Aktorja e njohur Eliza Dushku, sicc dihet tashmë është shtatzënë për herë të dytë dhe për të mbrojtur shëndetin e saj, të bebushit ajo ka kryer vaksinën e Covid-19.Së fundmi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, Eliza ka treguar eksperiencën e saj teksa rrëfen se gjendja e saj shëndetësore është e mirë.

“Doza e dytë  dje me  Pfizer-Biotech (mARN) – deri më tani, shumë mirë! Vendosa të bëja vaksinat, në 5-6 mujorin e shtatzënisë, për të mbrojtur veten dhe foshnjën time në bark+ vogëlushin tim Bourne! Të gjithë mjekët e mi, CDC, OBSH, të dhëna hyrëset, + më e rëndësishmja, burri im dhe unë ndihemi të sigurt se ky ishte veprimi më i mirë.

Ne jemi më afër se kurrë për të kaluar këtë makth dhe ndihem kaq mirënjohëse për të gjithë ata që kanë sakrifikuar për të na sjellë këtu. Shumë dashuri për të gjithë ata që kanë vuajtur dhe humbur. Vaksinat funksionojnë dhe do ta kthejnë botën në normalitetin që ne të gjithë dëshirojmë”- ka treguar Eliza.