Kronika e Zezë

Aksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, rrokulliset një kamion

Një aksident ka ndodhur në autostraden “Arbën Xhaferi” drejtimi Ferizaj – Trudë saktësisht afër fshatit Uglar.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë për Telegrafin se në këtë aksident një kamion është rrokullisur dhe se nuk raportohet për të lënduar.

“Me datën 18.10.2019 rreth orës 16:00, në autostradën “Arbën Xhaferi: drejtimi Ferizaj – Trudë saktësisht afër fshatit Uglar, një kamion me targa lokale duke mos iu përshtatur shpejtësisë së lëvizjes në ç’kyqje të autostradës është rrokullisur. Nuk raportohet për të lënduar përveç dëmeve materiale. Policia ka dalë në vendngjarje”, ka thënë ai.