Maqedoni

Aeroporti i Shkupit mbushet nga mërgimtarët

Gjatës natës së mbrëmshme aeroporti i Shkupit

Gjatës natës së mbrëmshme aeroporti i Shkupit u mbush nga mërgimtarët që vinin në vendlindje për festat e fundvitit.

Këto ditë fluturimet nga Evropa janë plot e përplot sidomos kur , Zvicra e hoq nga lista e vendeve me rrezik të lartë nga COVID-19, Maqedoninë e Veriut.

Fotografia është e natës së mbrëmshme, mirëpo edhe sot dhe pasnesër pritet të jetë i madh numri i mërgimtarëve që krahas avionëve kanë pushtuar me veturat e tyre edhe pikat kufitare të vendit.

The post Aeroporti i Shkupit mbushet nga mërgimtarët appeared first on Alsat.