Maqedoni

470 persona pa maskë, MPB-ja apelon për respektim të masave

Gjatë natës së kaluar (03/03.

Gjatë natës së kaluar (03/03.07.2020) në gjithë territorin e vendit MPB-ja ka regjistruar 470 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse. Nga Ministria për Punë të Brendshme apelojnë deri tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet që ja miratuar Qeveia me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.