Maqedoni

33 viktima dhe 708 raste të reja me Covid-19

Autoritete shëndetësore në vend gjatë 24 or

Autoritete shëndetësore në vend gjatë 24 orëve të fundit  nga 2.763 teste të kryera kanë regjistruar 708 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 11 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 33 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 126.938 raste, prej të cilëve 104.356 janë shëruar, kurse 3.675 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 18.907 raste aktive me virusin korona.

– Advertisment –