Maqedoni

29 viktima dhe 883 raste të reja me koronavirus në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 827 testime të dyshuara për COVID dhe prej tyre 883 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 29 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 536 persona. Deri tani në vendin tonë janë kryer 376 565 testime dhe 7 7134 janë prekur nga koronavirusi.

The post 29 viktima dhe 883 raste të reja me koronavirus në vend appeared first on Alsat.