Ballkan

15 të vdekur dhe 356 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Nga 1906 testime të realizuara për COVID-19 në

Nga 1906 testime të realizuara për COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut, 356 prej tyre kanë rezultuar pozitive.

Ndërsa, 15 persona kanë humbur jetën.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë këtyre 24 orëve, 587 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi.