Ballkan

12 pacientë humbin betejën me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, shënohen 640 raste të reja

Maqedoninë e Veriut konfirmoi 640 raste të reja

Maqedoninë e Veriut konfirmoi 640 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa bëhet ne dije 12 persona kanë humbur betejën me virusin.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Prej rasteve të reja 272 janë në Shkup, Kumanovë 43, Dibër 5, Shtip 17, Prilep 41, Tetovë 41, Strugë 4, Veles 11, Manastir 10, Ohër 24, Kavadar 41, Gostivar 12, Gjevgjeli 11, Strumicë 24, Kriva Pallankë 2, Radovish 9, Koçani 20, Probishtip 3, Berovë 2, Vallandovë 3, Vinicë 4, Dellçevë 3, Sveti Nikole 7, Kërçovë 17, Resnjë 4 dhe Negotinë 10.

Pacientët që kanë humbur jetën janë 2 nga Velesi (79 dhe 89), shtatë pacientë nga Shkupi (63, 78, 70, 73, 70, 71 dhe 64 vjet), një pacient nga Prilepi (73), një nga Shtipi (72) dhe një pacient nga Strumica (85).

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Maqedoni janë infektuar 25.473 pacientëve, prej të cilëve 18.047 janë shëruar dhe 874 kanë humbur jetën.