Ballkan

11 të vdekur dhe 400 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të

11 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara, 400 persona rezultuan pozitiv, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 89,392 të prekur.

Në Maqedoni aktualisht ka 12.683 raste aktive.