Sport

​Interi me dy mungesa ndaj Shakhtarit

GENOA, ITALY - SEPTEMBER 28: Alexis Sanchez of FC Internazionale looks on during the Serie A match between UC Sampdoria and FC Internazionale at Stadio Luigi Ferraris on September 28, 2019 in Genoa, Italy. (Photo by Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images)

Interi ka udhëtuar drejt Ukrainës ku nesër mbrëma do të ballafaqohet me Shakhtar Donetsk në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Klubi zikaltër ka njoftuar se me klubin nuk ka udhëtuar dyshja Stefano Sensi dhe Alexis Sanchez.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Të dy lojtarët kanë shfaqur probleme muskulare dhe kanë qëndruar në Milano.

Interi në ndeshjen e parë barazoi në shtëpi kundër Monchengladbach, kurse Shakhtar mposhti Real Madridin.

GENOA, ITALY – SEPTEMBER 28: Alexis Sanchez of FC Internazionale looks on during the Serie A match between UC Sampdoria and FC Internazionale at Stadio Luigi Ferraris on September 28, 2019 in Genoa, Italy. (Photo by Claudio Villa – Inter/Inter via Getty Images)