Bota

​Erdogan: Greqia do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan akuzoi sot Greqinë dhe Qipron për mos përmbushjen e premtimeve të bëra gjatë negociatave me Bashkimin Evropian dhe NATO, si dhe se Turqia do të hakmerret në përputhje me rrethanat.

Komentet e Erdogan vijnë disa ditë pasi Ankaraja ktheu anijen kërkimore Oruch Reis në territorin e diskutueshëm jashtë ishullit grek.